Z wizytą w Warszawie | 2. zlot uczestników warsztatów WhiteSmoke Studio |

W zeszłym roku narodziła się nowa, świecka tradycja. Sezon ślubny rozpoczynam w Warszawie, na organizowanym przez Dorotę i Michała z WhiteSmoke Studio zlocie uczestników ich warsztatów z lat poprzednich. Mam to szczęście, że 2,5 roku temu mogłem w nich uczestniczyć. Do dzisiaj wspominam udział w warsztatach jako solidny, motywacyjny kop w tyłek, potężną dawkę energii, inspiracji i pobudzoną na nowo chęć do fotografowania nie tylko wtedy kiedy pracuję. Life changer z całą pewnością – polecam wszystkim koleżankom i kolegom z całego serca. Tym bardziej, że jak to zauważył kolega Radek z Wild Light, dzięki zlotom te warsztaty nigdy się nie kończą.

Po zeszłorocznym zlocie wiedziałem jedno – kolejne edycje na stałe zagoszczą w moim kalendarzu i nawet wybuch wulkanu na Islandii mnie nie powstrzyma przed udziałem w nich. Nie ma mowy! Możliwość spotkania znajomych fotografów z całej Polski, porozmawiania i wymienienia doświadczeń na żywo jest niezastąpiona. Oprócz tego, co w zlocie chyba najważniejsze, możliwość wysłuchania niezwykle inspirujących prezentacji i potwierdzenia, że wszyscy borykamy się na codzień z podobnymi problemami związanymi zarówno z naszą pracą jak i życiem poza nią.

Wizyta w Warszawie jest też zawsze okazją do odwiedzenia galerii i obejrzenia paru wystaw. Tego Wam Warszawiacy zazdroszczę. Jest Leica 6×7 Gallery, gdzie odbywa się nasz zlot i przy okazji mogłem obejrzeć wystawę „Fortune teller told me” Sonii Szóstak. Jest, położony na terenie Fortu Mokotów, Instytut Fotografii Fort – świetne miejsce łączące galerię fotograficzną oraz „czytelnię fotografii” z regałami pełnymi książek i albumów fotograficznych. Z pewnością, gdybym mieszkał w Warszawie wpadałbym tam często. Jest też miejsce takie jak Dom Spotkań z Historią, gdzie wisi właśnie wystawa „Fotografie Warszawskie” Tadeusza Rolke. Polecam serdecznie!

warszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smoke

 

ZLOT W LEICA 6X7 GALLERY WARSZAWA

O zlocie zacząłem już we wstępie i nie chciałbym dalej przynudzać jak świetnie było. Napiszę tylko, że mega doceniam i podziwiam odwagę każdej z prezentujących się przed nami koleżanek (Kasia Pawlica, Konstancja Lasota, Agata Adamczyk, Aleksandra Nowak, Monika Witoń). Tym bardziej, że mówiły o bardzo prywatnych sprawach, odczuciach i dylematach związanych z fotografią i podejściu do niej. Jedna rzecz chyba połączyła większość uczestników imprezy – Warsztaty u Doroty i Michała były w dużym stopniu punktem zwrotnym w życiu, nie tylko tym zawodowym. Dzięki!

Równie ważnymi punktami programu były także prezentacje gości specjalnych, na co czekałem z niecierpliwością, bo było wśród nich trzech fotografów z najwyższej półki: Wojciech Grzędziński, Mario Janiszewski i Chris Niedenthal. Całość lineup’u dopełniła Agnieszka Guzicka z Mindfulness Polska z krótkim, ale bardzo treściwym wystąpieniem na temat redukowania stresu, uważności i tego jak żyć „tu i teraz”. Całość pokazana oczywiście na przykładzie pracy fotografa ślubnego. Taki to stresujący zawód, że z pewnością wiele z rad Agnieszki wprowadzić trzeba będzie w życie ;)

Poniżej kilka klatek z przebiegu dnia. Tak się ładuje akumulatory na kolejny, strasznie długi w tym roku, sezon ślubny!

warszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokefot. Joanna Jaskólskawarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smokewarszawa zlot white smoke

Na koniec raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam wszystkich obecnych na zlocie (tych z którymi miałem okazję porozmawiać dłużej lub krócej, zamienić dwa słowa i tym których nie było okazji nawet poznać. Za dużo nas było :)), współafterowiczy i organizatorów: Dorota, Michał, Sławek – było pięknie!

white smoke studio zlot 2019

fot. WhiteSmoke Studio

Ostatnie wpisy

obejrzyj mnie...

Filip Maniuk
#: +48 509 49 66 49
@: info@filipmaniuk.com